Blog

pratik-filtre-kahve

Eyvah! Kahvem Evde Kaldı

Yeni yüzyılın hayatımıza getirdiği en büyük yenilik zamanın kıymetinin inanılmaz bir şekilde artması olsa gerek. Dünya artık hızlandı; saatler içinde kıta değiştirebiliyor, uzağı yakın edebiliyoruz. Günlük yaşantımızda bile kilometrelerce yol alıyoruz. İnsanlar artık daha telaşlı, daha hızlı ve daha çalışkan.

İnsanların kısa zaman içerisinde çok şey yapması doğal olarak çok güzel bir durum. Fakat her güzel durumda olduğu gibi bu durumda da karşımıza çıkan negatif şeyler var. Zaman bize çok şey sunarken bazı keyiflerimizi de elimizden alıyor. Hayatın akış hızının yanında birçok şeyi kaçırmamıza neden oluyor.

Eskiden saatlerce süren bazı rutinler günümüzde bir iki dakikanın içine sıkışıp kalmakta. Her sabah defalarca kez çalan alarmların doğal bir uyku süresinden çaldıklarına bakarak bile bu tabloyu görebiliyoruz.

Ertelenen alarmların ardından zar zor uyanıyoruz, hızlıca işlerimiz halletmeye koyuluyoruz. Yüzümü yıkamak, giyinmek ve bakım yapmak derken çoğumuz kahvaltımızı bile yapamıyoruz. Eskilerin organik yağlarla, dağ ballarıyla saatlerini geçirerek yapabildiği kahvaltılar bizim için çoğu zaman lüksten ibaret oluyor. Sayısı azımsanamayacak bir kesim çoğu sabahını sadece bir poğaça ile geçiriyor. Doğal olarak çok temel bir kahvaltıya dahi vakit bulamayan çoğu çalışan birey, ayılmak için ihtiyacı olan kahveyi de demleyecek zamanı bulamıyorlar.

Zinde geçmesi gereken koca bir günün sabah dopingini sırf zamanı olmadığı için alamamış bir insanın gününün iyi geçmesi de mucize olacaktır. Yolda bir yerlerde, tabi böyle bir şansı varsa, take away kahvesini alabilme ihtimaline kalıyor. Bu durumdan kaçınabilmenin de yolu, her durumda olduğu gibi pratik bir çözüm bulmaktan geçiyor. İnsan ister istemez kahve için de keşke daha pratik bir yolu olsa diye düşünmeden edemiyor. Biz de bu şekilde düşünen insanlardan olduğumuz için, sizin için muazzam bir konsept tasarladık. İnsanı ‘’Eyvah! Kahvem evde kaldı!’’ durumundan kurtarmak için sallama filtre kahveyi geliştirdik. Kahve içmeyi şansa bırakmayan sallama filtre kahvenin hepimizin sabahlarını kurtarması dilekleriyle 🙂